Üllatav koht, kust saada lisaenergiat

22/08/2019

Olen juba pikka aega maadelnud madala energiatasemega ning üritanud sellele lahendusi leida.

Otsisin ükskord Youtube’ist selleteemalist materjali ning sattusin ühele Robin Sharma videole, kus ta tutvustas veidi üllatavat ja teistsugust lähenemist, kuidas lisaenergiat saada: nimelt tee iga päev ära vähemalt üks asi, mida sa oled pikka aega kas vältinud või edasi lükanud.

Olin algul veidi kimbatuses. Kuidas see energiatasemega üldse seotud on? Mõtlesin siiski vähemalt proovida ning vaadata, mis saab.

Võtsin alustuseks ette asja, mis oli mulle pikka aega vastumeelsust tekitanud: köögipõranda ärapesemine. Ja endale üllatuseks märkasin – Robin Sharmal oli õigus! Kui sa teed ära midagi, mida oled nii pikalt edasi lükanud, vabaneb sellest tohutu energialaeng! Olin tõeliselt üllatunud! 

Hiljem olen saanud sellele fenomenile ka veidi selgitust. Nimelt, kui me midagi peas hoiame ja see meil taustal kogu aeg “töötab”, kulutab see meeletult energiat. Just see vastuseis ja allasurumine kulutavadki seda energiat. Mida rohkem sa tegemata asju peas hoiad, seda rohkem see su eluenergiat kulutab. Umbes nagu mingi äpp, mis taustal töötades kogu aeg telefoni akut tühjendab. 

Kui sa teed mingi tegemata asja ära, siis tõusevad ka eneseaustus ja -usk. Muidu, kui sa vaatad neid asju, mida oled pidevalt edasi lükanud ja mis sind on pidevalt häirinud, tekib iga kord enda suhtes pettumus. Iga kord, kui vaatasin oma musta köögipõrandat, olin iseendas pettunud, et nii laisk olen, ja iga kord tekitas see negatiivne emotsioon süütunnet ning energiataseme langust. Kui oled selle asja aga ära teinud, siis enam ei teki seda meeleolu langust ning energia kaotust. 

Varem arvasin, et kui ma mõnda tegevust edasi lükkan, siis hoian selle asja mitte tegemisega energiat justkui kokku, aga tegelikult kulutasin hoopis meeletult auru, et neid mõtteid tegemata asjadest alla suruda. 

Selle asja ärategemisel aga oled pärast enda üle uhke ning tõuseb ka enese suhtes lugupidamine.
Eriti hea oleks veel, kui selle vastumeelsust tekitava asja saaks kohe hommikul tehtud ja eest ära, sest sellega koos kaasneb kohe kergendustunne ning see tegemata asi ei kummita kuklas terve päeva ega tekita ebavajalikku stressi.

Jätkasin oma eksperimenti kuu aega ja see meetod tõesti toimis. Kui olin ühe asja ära teinud ja saanud sellest ülimõnusa ja positiivse laengu, tahtsin selle emotsiooni hoidmiseks teha neid kuhjunud asju veel ja veel ning sain niimoodi päris palju tegemata asju kaelast ära.

See oli igal juhul väga lahe avastus!

Üks mõte veel, mis mind asjade ärategemisel on palju toetanud: kirjuta tegemata asjad peast välja paberile. Siis nad ei kummita kuskil alateadvuses enam ja ainuüksi sellest tekib kergendustunne. Enamasti hoiame asju peas sellepärast, et kardame nad ära unustada. Kui tegevus on aga kirja pandud, kaob see oht ära ja ei ole vaja seda mõtet enam peas keerutada. Lisaks on kirjapanemisel mingi müstiline toime: see aitab väga lihtsasti seda asja tegema hakata – kuidagi automaatselt hakkad iseenesest tegutsema.

Autor: Argo Luigas

Sarnaseid häid soovitusi on varsti võimalik kuulata juba Robin Sharmalt endalt, sest 5. novembril tuleb ta Eestisse esinema – vaata siit

See on päris hea võimalus näha selliseid maailmatasemel koolitajaid omaenda kodus – nii ei pea kuskile kaugele reisides lennupiletitele ja hotelli peale lisaraha kulutama ning pileti hind ise on ka väga mõistlik. 

Hetkel võimalik osaleda 2 inimese kuldpaketi piletiloosis väärtusega 1200€

Osale kuldpaketi piletiloosis siit