Üleilmse menuki „Rikas isa, vaene isa“ autor Robert Kiyosaki oktoobri lõpus Eestis Wealth Forumil!

16/10/2015

Wealth Forum

Wealth Forumi korraldaja, Edu Akadeemia asutaja ja e-raamatu „12 asja, mida sulle koolis ei õpetatud“ autor Roland Tokko on kutsunud Eestisse Robert Kiyosaki ja veel neli maailma mõjukamat miljonäri, kes räägivad oma teekonnast tippu.

 

Kuidas sai alguse Edu Akadeemia, kes nüüd Kiyosaki Eestisse kutsus? Millega te tegelete?

Edu Akadeemia sai idee tasandil alguse minu elamustest, mis ma Kiyosaki „Rikas isa, vaene isa“ lugemisest sain. Olin tollal 4. kursuse tudeng ja see muutis minu mõttemaailma täiesti. Sain aru, et olin kulutanud aastaid oma elust selleks, et õppida midagi, mis mind ei huvitanud; ja mul polnud ei raha ega kontakte. Sain ka aru, et minu tugevad küljed on suhtlemine ja kontaktide loomine (mida koolis nimetati vahelesegamiseks).

Mõned aastad hiljem õnnestus mul käia USA-s Kiyosaki koolitusel ning seejärel ettevõtte Rich Dad siseüritusel. Leidsin põnevaid kontakte mitte ainult USA-st, vaid ka Uus-Meremaalt, Kanadast, Brasiiliast. Tutvusin muu hulgas maailma suurima seminarikorralduse ettevõtte Success Resources omanikega, kes organiseerivad ka näiteks Anthony Robbinsi üritusi. Mõne aja pärast hakkasime koostööd tegema ja Edu Akadeemia alt Eestis seminare korraldama. Me tahame tuua siia maailmatasemel tegijaid, kuid tingimuseks on, et nad on korduvalt, edukalt ning praktiliselt midagi ära teinud.

Lisaks seminaridele tegeleme veel e-raamatute väljaandmisega ning webinaridega ehk veebipõhiste loengutega. Liigume ka on-line-kursuste poole ning tahame teha nii, et Eestis hakkaksid toimuma aasta läbi loengud, kust saab tõesti praktilisi teadmisi. Eestis on see kõik veel nii lapsekingades. Koolitusi on küll palju, kuid 90% neist ei kõneta inimesi.

Kuidas te selleni jõudsite, et Robert Kiyosaki oli nõus Eestisse tulema?

Robert on tegelikult suur ragbifänn ja kuna ta sõidab oktoobris Londonisse ragbi maailmameistrivõistlusi vaatama, oli ta valmis ka Eestisse tulema. Success Resources pakkus ise Edu Akadeemiale võimalust korraldada Eestis, Lätis või Leedus suursündmus, mille peaesineja on Robert Kiyosaki koos abikaasa Kimiga. Otsustasime kohe, et teeme selle ära. Tähelepanuväärne on see, et Kiyosaki esineb sel aastal Euroopas vaid Norras ja Eestis Wealth Forumil.

Kellele on Wealth Forum mõeldud?

Kõigile, kes tahavad oma elu muuta. Ühelt poolt on oodatud väikeettevõtjad ja investeerimishuvilised, teiselt poolt kõik need, kes on praegu palgatööl või käivad veel koolis, kuid näevad ja teavad, et on suutelised finantsilises mõttes rohkem saavutama. Oodatud on kõik, kes tahavad alustada ettevõtluse või investeerimisega ning soovivad juhtida ise oma rahavoogusid.

Mida kuulajad võivad foorumilt loota?

Meie lubadus on, et kui kasutate foorumilt saadud teadmisi, olete varem või hiljem võimeline kahekordistama oma sissetulekuid. Sealt saab palju ideid ja uusi teadmisi, samuti on võimalik kohtuda inimestega, kes on jõudnud sisuliselt nullist maailma rikkamate sekka. Kui nemad on seda suutnud, suudavad ka teised – lihtsalt praegu pole neil selleks vajalikku retsepti.

Milliseid kogemusi sa ise koolitustelt oled saanud?

Olen käinud kümnetel taolistel üritustel üle maailma ning saanud aru, et üks sisutihe praktilisi teadmisi jagav konverents annab rohkem kui neli teoreetilist aastat ülikoolis. Nüüd olen jõudnud sinnani, et ma ei pea enam tegema asju raha teenimise eesmärgil, vaid sellepärast, et ma tahan seda teha – tahan, et inimestele oleks need teadmised kättesaadavad.

Kuidas Eesti inimesed sellistesse koolitustesse suhtuvad?

Kõige tähtsam ongi positiivne suhtumine ja avatud meel. Kui kuuldu sind inspireerib, siis hakkad ka tegutsema. Ega minulgi pole kõik alati roosiliselt läinud – olen kaotanud kümneid tuhandeid eurosid, kuid alati igast olukorrast midagi õppinud. Kes soovib oma elu muuta ja mõistab, et tema elu ongi tema enda kätes, saab elus teha asju, mis talle meeldivad. Lihtsalt virisejad aga jäävadki virisema.

Kuidas on lood vaimse maailmaga?

Vaimsus ja praktika käivad alati käsikäes, kuid sageli kipuvad inimesed kalduma äärmustesse – ühed ajavad taga ainult numbreid ja ei tegele enesearenguga, teised ütlevad, et raha on paha, ja elavad vaid vaimses maailmas. Tegelikult peaksid need kaks käima käsikäes ning olema tasakaalus.

Milline on siis keskmise Eesti inimese rahaline seis, et see muretsema paneb?

Keskmise eestlase rahaline olukord pole kiita, aga keegi ei õpeta ka seda, kuidas oma rahaasju tõhusalt ajada. Uuringu järgi jätkuks 70%-l Eesti inimestest peamise sissetulekuallika kaotamise korral raha umbes kolmeks kuuks. See tähendab, et kolmveerand meie inimestest on vaid mõne kuu kaugusel pankrotist! Edu Akadeemia missioon on välja tuua inimeste tegelik potentsiaal, aidata neil edukaks saada ning teha asju, mis neile meeldivad ja tõesti korda lähevad.

Tutvusta veidi esinejaid, kes Wealth Forumil lavale astuvad.

Kokku esineb viis finantsmaailmas tuntud tegelast: Robert Kiyosaki, tema naine Kim Kiyosaki, Eric Edmeades, Asel Sydykova ja Kevin Green. Need inimesed on muutnud miljonite inimeste elu.

2002. aastal ennustas Robert Kiyosaki ette 2008. aasta finantskrahhi. Ta ütleb, et sellest suurem krahh tuleb 2016. aastal, kuid nende jaoks, kes on selleks ette valmistunud, on tulevik väga helge. Seega tuleb kursis olla tänaste finantsmaailma reeglitega. Igas krahhis on omad plussid ja miinused.

Roberti naine, ettevõtja ja enesearenguraamatute autor Kim Kiyosaki räägib, kuidas naised peaksid haarama oma rahaasjad enda kätte, selle asemel, et sõltuda partnerist.

Koolitaja Asel Sydykova on pärit Kõrgõstani väikesest mägikülast. Asel läks 10 aastat tagasi Londonisse sõnagi inglise keelt oskamata, saavutas seal finantsvabaduse ja käivitab praegu kodumaal Kesk-Aasia suurimat koolitusettevõtet.

Ettevõtja Eric Edmeades õpetab, kuidas luua ettevõte nii, et see toimib süsteemselt ka juhita. Tüüpiline väikeettevõtja tegeleb oma firmaga 24/7, kuid Eric räägib, kuidas jõuda suurema arvu klientideni, kulutades selleks palju vähem aega ja raha.

Inglismaa suurim elamukinnisvara omanik Kevin Green on mees, kes oli 80. aastatel sisuliselt kodutu, kuid nüüdseks on temast saanud multimiljonär ning Walesi majandusministri nõunik. Ta annab nõu, kuidas tekitada passiivset sissetulekut kinnisvara abil. Kevinil on 27 ettevõtet ning ta on muuhulgas osalenud ka ülipopulaarses tõsielusarjas „The Secret Millionaire“.

Luban, et vähim, mida koolituselt saab, on teadmine, et sa tahaksid oma elult rohkem. Ja arusaam, et see on reaalselt võimalik.

Robert ja Kim Kiyosaki, Eric Edmeades, Asel Sydykova ja Kevin Green esinevad Eestis Saku Suurhallis 27. oktoobril 2015. Esmakordselt Eestis toimuv Wealth Forum toob kokku 3500 osalejat, aidades neil parandada oma finantsteadmisi, õppida miljonäride kogemustest ja saada uusi kontakte. Terve päeva kestev üritus toimub inglise keeles, tõlkeid tehakse eesti ja vene keelde. Tänaseks on registreerunud kuulajaid lisaks Eestile Soomest, Lätist, Leedust, Rootsist, Kõrgõstanist, Valgevenest, Ukrainast, Mongoolistast ja Iirimaalt.

Info Wealth Forumi kohta: www.eduakadeemia.ee.