Robert Kiyosaki Eestisse tulek on pikaajalise töö ja asjade kokkulangevuse tulemus!

06/10/2015

Roland ja Robert

Seoses Wealth Forumi peaesineja, maailmakuulsa investori, ettevõtja ja bestsellerite autori Robert Kiyosaki Eestisse tulekuga on paljudel tekkinud küsimus, kuidas sai see üldse võimalikuks, et Robert teeb 2015. aastal kaks esinemist Euroopas ning üks neist on Eestis. Lähemalt selgitab Edu Akadeemia üks asutajatest ja Roberti Eestisse tuleku eest vastutav Roland Tokko.

“Lühidalt öeldes on see pikaajalise töö tulemus ja asjade kokkulangevus,” ütleb Roland tagasihoidlikult. Kui aga täpsemalt uurima hakata, siis selgub, et Robert Kiyosaki Eestisse esinema tulek on tugevalt seotud Rolandi enda arengulooga, mis ulatub aastasse 2007.

Kõik algas raamatu lugemisega

Just siis hakkas Roland Tokko tegelema isikliku arenguga, lugedes ka Kiyosaki bestsellerit “Rikas isa, vaene isa”. Raamat tekitas mehes huvi finantshariduse ja oma rahalise seisu parandamise vastu. “Eestis toimusid sel ajal iganädalaselt Peeter Pärteli poolt läbi viidud lauamängu Cashflow (Robert Kiyosaki loodud lauamäng) klubi üritused . Hakkasin seal käima pea iga nädal,” meenutab Roland.

Sealt edasi tulid loogilise jätkuna koolitused, mis tõstsid Tokko teadlikkust investeerimisest veelgi. 2009. aastal alustas aktiivne ja ettevõtlik Roland ka oma Cashflow klubiga. “Käisin tol perioodil esimest korda ka Ameerikas Robert Kiyosaki koolitusel. See oli mu jaoks täielikult silmi avav koolitus, sest väikesest riigist tulnuna tajusin tugevalt, kuidas ettevõtluses on mängulava tegelikult kogu maailm,” räägib Roland, kes sai juba tol korral koolituselt palju häid ja kasulikke kontakte.

Hea juhus viis õigete kontaktideni

Veelgi olulisemad kontaktid jõudsid Rolandini paar aastat hiljem, kui ta sattus taaskord Ameerikasse Kiyosaki koolitusele, kuid sel korral polnud tegu avaliku üritusega. “Olime Eestis koos Peetriga Cashflow klubi ajanud ja teda kutsuti Kiyosaki ettevõtte “Rich Dad” siseüritusele. Ta sai ühe inimese kaasa võtta ja otsustas kutsuda minu,” on Roland väga tänulik selle võimaluse eest.

Üritus oli muljetavaldav ja Rolandi elus võtmetähtsusega – kohal olid vaid kutsutud külalised ja Roberti siseringi seltskond, kokku kõigest umbes 60 inimest. See on toimunud kokku ainult viiel korral. “Seal sain tuttavaks maailma suurima seminarikorralduse ettevõtte Success Resources omanikega. Nemad korraldavad ka näiteks Anthony Robbinsi üritusi,” tutvustab Tokko sündmuste käiku.

USA’st tagasi ning uued koolitused silme ees, osales Roland 2012. aastal Anthony Robbinsi Business Mastery koolitusel Londonis. “Seal sain tuttavaks Success Resources’i ühe koolitaja Asel Sydykovaga, kes tegi ettepaneku, et võiksin Eestis hakata Robbinsit tutvustavaid koolitusi korraldama. Võtsin väljakutse vastu, kuigi mul sel hetkel polnud isegi oma koolitusettevõtet ega ka kontaktibaasi, kellele koolituse infot saata.”

Sellest hetkest sai alguse meie ja Success Resources’i hea koostöö koolituste korraldamise ja ka edasimüümise valdkonnas.

Kasulikud suhted tõid suure väljakutse

See aga on taustajutt sellele, kuidas siis ikkagi juhtus nii, et Robert Kiyosaki Eestisse tuleb. Nimelt elavad Robert ja tema naine Kim igapäevaselt Ameerikas, aga kuna Robert on suur ragbi fänn ning kuna ragbi maailmameistrivõistlused toimuvad oktoobris Londonis, siis oli ta sel perioodil Euroopasse tulemas.

Lisaks lõbutsemisele oli Robert valmis tegema kaks ülesastumist. “Meil on Success Resources’ga juba nii head suhted, et nad ise pakkusid Edu Akadeemiale väljakutset korraldada suursündmus, mille peaesineja on Robert Kiyosaki koos Kimiga. Otsustasime väljakutse vastu võtta!” on Roland Tokko õnnelik ja enesekindel.

Enne kokkuleppe lukku löömist käis kuudepikkune arutamine ja tingimuste kooskõlastamine. Tokko naerab, et nii suurte tegijatega peab iga pisidetail paigas olema.

“Pikka juttu lühidalt kokku võttes võiks öelda, et koolitustel käimine ja kontaktide loomine on alati kasulik tegevus, isegi kui kasu ei pruugi kohe väljenduda. Vahel tuleb teha asju finantsilist kasumit saamata, lihtsalt väärtuse ja hea kontakti loomiseks, sest kunagi ei tea, mis idust see edukuse puu kasvama hakkab!”

Autor: Getter Orusalu, www.kirjutaja.ee

Robert ja Kim Kiyosaki astuvad koos Eric Edmeadese, Asel Sydykova ja Kevin Greeniga lavale 27. oktoobril toimuval Wealth Forumil. Tegemist on esmakordselt toimuva suursündmusega, mis toob kokku üle 2000 edumeelse osaleja, kes soovivad parandada oma finantsharidust, õppida miljonäride kogemustest ja saada uusi kontakte.

Vaata lähemalt SIIT.