Robert Sarv – aastaga palgatöötajast advokaadibüroo omanikuks

20/02/2016

2015. aasta kevadel oli Robert Sarv palgatöötaja. Vähem kui aasta pärast on ta 5 advokaadi ja 1 juristiga advokaadibüroo juhtivpartner. Tõuke selliste suurte sammude tegemiseks sai ta Eric Edmeades’i Business Freedom Experience (BFE) ja Anthony Robbinsi Unleash the Power Within (UPW) koolitustelt. Edu Akadeemia valis Roberti üheks viiest aasta tegijast 2015.

20160204-IMG_0090

Edu Akadeemia “Aasta tegija 2015” Foto: Milla Kuhto Photography

 

“Tunnen, et need kaks koolitust 2015. aasta kevadel olid minu jaoks tugevaks tõukeks, mis julgustasid mind tulema ära palgatöölt ning looma enda advokaadibüroo,” meenutab Robert Sarv. Ta lisab, et ajaliselt langes sinna perioodi ka vandeadvokaadi kutseeksami sooritamine, mis andis büroo loomiseks ka ametlikud volitused. Õiged võtted, motivatsiooni, emotsiooni, usu endasse ja enesekindluse sai ta aga Edu Akadeemia koolitustelt.

Ilma koolitusteta oleks jätkanud vana mustrit

Eric Edmeades‘i BFE koolitus oli Roberti jaoks mustrit murdev. Kui poleks olnud seda koolitust, siis oleks ta jätkanud harjutud ja kätte õpitud vana rada – mustriga, milles juht teeb kõike ja on pidevalt ülekoormatud. “Suurim kasu, mida ma Ericu koolituselt sain, oli oma aja väärtustamine,” võtab Robert kokku ja lisab, et saab nüüd aru, mida tähendab mõiste “vale oravaratas”. Nimelt ei pea rikkus tulema suure tööga, juht ei pea tegema 12-tunniseid tööpäevi ning nädalavahetused on päriselt ka puhkamiseks. Ületöötamisele järgneb läbipõlemine, mis ei ole meeldiv kellelegi.

Kui poleks olnud BFE-d, siis oleks Robert jätkanud harjutud ja kätte õpitud vana rada

“BFE-l sain aru, milline peab olema ühe toimiva ettevõtte struktuur. Mõistsin ja õppisin seda ka looma ja liikuma reaalselt ettevõtlusvabaduse suunas,” toob ta välja. Täna on ta veendunud, et kapten peab olema kaptenisillal ja hoidma laeva õigel kursil, mitte rügama tööd mootoriruumis. “Kuidas teab ettevõte oma suunda, kui kapten ei ole teed juhatamas, vaid tahab kõiki töid ise teha või teeb valesid töid?” küsib Robert retooriliselt.

Kapteni ülesanne on näidata suunda

Just teiste mitteusaldamine on miski, mis hoiab ettevõtte juhte “mootoriruumis”, ülekoormatud ja läbipõlemise lähedal. Robert aga teab, et kui asjad on süsteemsed ja ettevõte toimib konkreetse struktuuri järgi, siis saab juht tegeleda strateegilisemate asjadega, panustades oma aega kasulikumalt.

Business Freedom Experience koolituselt sai Robert palju konkreetseid väärtuslikke ettevõtlusalaseid nõuandeid, mida on oma töösse rakendanud ja tänu millele üles ehitanud korralikult toimiva ettevõtte. Ettevõtlusvabaduseni on veel minna, kuid sinna liikumine on süsteemne ja rahulik. Robert teab, mida teeb, ja seda suuresti tänu Ericule (lae siit alla Eric Edmeades’i tasuta videokoolitus)

 Teadmisi saab rakendada nii era- kui ärielus

Anthony Robbinsi Unleash the Power Within koolituselt sai Robert aga palju parema inimeste mõistmise oskuse. Robbins seletas inimeste põhivajadusi, nende olemusi ja alateadlikke soove selgelt ning põhjalikult. UPW-lt saadud teadmisi võib ideaalselt rakendada nii era- kui tööelus. “Londonist sain ka meeletult positiivse emotsiooni, rohkem entusiasmi ja usku iseendasse. Tunnen, et tänu selle koolituse tugevale inspiratsioonile asusin oluliselt kindlameelsemalt tegusid tegema,” ütleb Robert.

“Londonist sain meeletult positiivse emotsiooni, rohkem entusiasmi ja usku iseendasse”

Nii UPW-l kui ka BFE-l rõhutati, et iga inimene vajab alati kindlustunnet. On see inimene juht, töötaja või klient – soov on kõigil ühine. “Seetõttu peab oskama suhelda nii, et kõigil oleks turvatunne. See on juba tihtipeale pool võitu!”

Robert tunnistab, et loomulikult on veel teemasid ja kohti, mida ettevõtet juhtides läbi mõelda ja parendada, kuid sellisel viisil äri tehes, nagu ta seda täna teeb, ning selliselt motiveeritud olles, nagu ta seda täna on, ta ilma Eric Edmeades’i ja Anthony Robbinsi üritusteta poleks. “Mõlemad olid minu jaoks elumuutvad koolitused!” on ta veendunud.

Lae alla tasuta 3-osaline videokursus Roberti ettevõtjakärjäärile hoo sisse aidanud Eric Edmeadesi poolt

Autor: Getter Orusalu, www.kirjutaja.ee