Must-have Asel Sydykova koolitus  

20/12/2014

Asel Sydykova koolitus on kindlasti üks energilisemaid ja meeldejäävamaid mu koolitustepagasis. Selles on süüdi kindlasti Aseli targad, mõtlemapanevad ning sisukad räägitud teemad, kuid ka tema ülienergiline ja rõõmus olek. Ma pole ammu nõnda südamest ja palju naernud kui need tunnid tema koolitusel!

DSC_4787

Pean tunnistama, et enne Aseli oktoobri lõpus toimunud koolitusele minekut olin natuke eelarvemustega. Nimelt on suur enamus mu eelnevatel koolitustel kõnelenud inimestest olnud meessoost ning ma polnud väga kindel, kas mulle naissoost esineja meeldib. Samuti on Aseli välimus meeldejääv – näojooned reedavad Aasia päritolu ning ka sealtkandist inimestega polnud mul varem kokkupuuteid koolitustel olnud.

Kui Roland Tokko lõpetas sissejuhatuse koolitusse ja Asel oma energilise sammuga lavale astus, oli ta juba võitnud mu südame. Naise kõlav naer, päikseline olek ja positiivne ning entusiastlik hoiak nakatas kõiki.

Ma naudin elulugusid ja erinevate jutustuste rääkimist, sest arvan, et neid on huvitav kuulata ja läbi lugude on tihtipeale kergem just sellist motiveerivat ja tegutsema panevat teavet edasi anda. Lugusid on Aselil aga palju, sest Kõrgõstanist pärit naine otsustas ühel hetkel Londonisse kolida, oskamata sõnagi inglise keelt. Nii alustas ta oma uut elu läänes nullist ning tänaseks on ta läbinud tuhandeid õppetunde, mida ta koolitusel lahkelt jagas. Toon nendest välja vaid mõned, andmaks ehk piisavalt soovi tema koolitusele minna ja rohkem kuulata:

* Energia on kõige alus. Kui midagi teha, siis ikka täiega ehk me peame panema energiat igasse oma tegemisse. Inimesed tunnevad energiat ning pelgalt säravate silmade ja energilise hoiakuga on võimalik saavutada poolehoid ja võimalus, rääkimata kontaktidest ja teistele meelde jäämisest.

* Vahel anname liiga kiirelt alla. Öeldakse, et igal inimesel on teatud arv EI-sid ning seetõttu tuleb lihtsalt olla piisavalt kannatlik, järjepidev ja sihikindel. Ühel hetkel tuleb jaatav vastus. Andes alla kohe pärast esimest ei-d võime jätta kasutamata mitmeid häid võimalusi. Võib-olla polnud praegu õige aeg, kuid näiteks homme on? Ehk polnud tuju, hetk või idee õige? Sageli pole aga asi üldse meis, vaid teises osapooles ning seetõttu tuleb alati küsida mitu korda.

* Teadmistest pole kasu, kui ei osata neid praktiseerida. Asel ei osanud Londonisse minnes inglise keelt, kuid raamatute lugemine, enda harimine, igapäevane praktiseerimine ning igasse ettevõtmisesse pühendumine on toonud talle edu. “Tee nii head tööd, et inimesed tulevad su käest küsima ning soovivad sinult õppida,” ütleb Asel Sydykova.

* Näita oma talenti. Kõigepealt pead aru saama, mis on su talent. Otsi endas üles see kingitus, mille elu on sulle kinkinud ning seejärel jaga seda kogu maailmaga. Asel innustab inimesi tegutsema ning mitte ootama, kuniks saadakse täiuslikuks. Sest kas meist keegi on üldse täiuslik? “Kasva täiuslikuks koos tagasiside ja klientidega!” soovitab ta.

Mul on veel lehekülgede viisi kasulikke, tabavaid ja analüüsima panevaid tsitaate ning märkusi vihikusse tehtud, kuid nende teile väljakirjutamise asemel soovitan soojalt võtta need tunnid ja minna Aseli koolitusele. Isegi, kui te ei saa enda jaoks ühtegi uut ideed (mida on raske uskuda), siis mõnusa päeva koos hea huumoriga küll!

Enne kui tuled koolitusele, vaata ühe Aseli inspireeriva webinari kordust siit.

Autor: Getter Orusalu, kes on Edu Akadeemia kaasautor