Kevin Green – Suurbritannia kõige õnnelikum inimene

26/09/2015

kevin-green

1998. aastal oli Kevin Green kodutu. Aasta hiljem aga intervjueeris ta Bill Gatesi! Selle fakti valguses ei tundu miski enam Kevini eduloos liiga ekstreemne. Isegi mitte see, et äri tegemiseks andis talle tõuke lehm, kes talle pähe roojas! Just siis, kui sõnnik ta krae vahel külmaks ja ebameeldivaks muutus, mõistis Kevin, et elu on liiga lühike tegelemaks asjadega, mis sulle ei meeldi.

Kevin on multimiljonär, sotsiaalne ettevõtja ning kinnisvarainvestor. Talle kuulub kõige rohkem eluaseme kinnisvara Suurbritannias (üle 700 pinna) ning ta on 25 firma omanik. Kevin on osalenud ka populaarses tõsielusarjas „The Secret Millionaire”.  Kevin tuleb oktoobri lõpus Eestisse ja esineb Saku Suurhallis Wealth Forumil.

Roland Tokko Edu Akadeemiast tegi Keviniga videointervjuu, kus Green rääkis oma viiest kõige olulisemast õppetunnist. Siin need on:

  1. Ole vahemees

Richard Branson õpetas Kevinile, et äri tehes tuleb võtta sisse positsioon n-ö keskel ehk olla vahemees, kes teenib vähese ajaga nii palju raha kui võimalik. Vahemees ise ei ole teenusepakkuja ega tootja, vaid ta vahetab toote kliendi raha vastu. „Sa ei taha olla kaevur söekaevanduses,“ selgitab Kevin, „vaid selle kaevanduse omanik, kes aitab töötajatel olla õnnelik – nemad aga teevad omakorda sind õnnelikuks.”

  1. Alternatiivsed finantseerimisvõimalused

Finantseerimisvõimaluste puudumine on tihtilugu üks põhjus, miks inimene oma äri püsti ei pane. Kui Kevin üritas üht järjekordset äri käivitada, ei õnnestunud neil pangast laenu saada, seega lõid nad oma laenuäri, mis hakkas pankadele konkurentsi pakkuma. See soovitus pärineb muide Robert Kiyosaki naiselt Kimilt, kes on Kevini sõnutsi targemgi kui Robert.

  1. Inimesed

„Äri on lihtne, inimesed on keerulised,“ teab multimiljonär öelda. Äri tegemisel on väga oluline meeskond ning see, et õige inimene oleks õigel kohal. Selgita välja, missuguseid iseloomuomadusi ja oskusi mingil ametkohal vaja on, ja pane selle järgi meeskond kokku. Bill Gatesi intervjueerides jäi Kevinile meelde mõte, et iga miljonär on just nii edukas kui need inimesed, kellega ta end ümbritseb.

  1. Süsteem ja kava

„Ma ei saanud multimiljonäriks sugugi mitte juhuse abil. Ma olin vaeglugeja ja ei saanud koolis hästi hakkama,” ütleb Kevin. Seega on tema sõnul süsteem ja plaanid äritegevuses väga olulised. Alusta lõppeesmärkide kirjapanekust, sest nende alusel saab koostada konkreetse tegevuskava tulemuste saavutamiseks. Kevin süstematiseerib isegi eraelu nõnda, et kõik ta lapsed on sündinud just veebruarikuus.

  1. Töötajate heaolu

Kevinit kutsutakse õnneliku elu juhiks, sest tema jaoks on töötaja rahulolu esikohal. Ta hoolitseb oma inimeste eest. Tihtilugu ei maksagi ta kindlat palka, vaid jagab ettevõtete kasumit, mis on hea motivaator. Kevin tituleerib end ka Suurbritannia üheks rikkaimaks inimeseks, ja mitte ainult raha, vaid just õnnelikkuse poolest.

Inimesed tahavad vaid saada

Inimesed küsivad sageli Kevinilt otse, mida teha, et edukaks saada. „Ma ütlen neile, et nad loeksid läbi neli raamatut ja tuleks siis minu juurde tagasi. Kuid seda teeb vaid umbes 5% küsijatest.“ (Vt raamatusoovitusi loo lõpus.)

Multimiljonär leiab, et enamik inimesi on liialt laisad ja pole nõus tööd tegema, eeldades, et neile tuuakse kõik kätte. „Kui tahad midagi saada, siis tuleb alati alguses ise anda,” ütleb ta. Sama kehtib ka töö leidmise puhul, nii et Kevin soovitab inimestel alguses vabatahtlikuna unistuste töökohal töötada.

Võimalused ja miljonid sünnivad vajadusest

Kevin on kindel, et võimalused sünnivad vajadusest. Kui tema ettevõttel oli tarvis konkreetset mobiilirakendust, mida aga polnud veel olemaski, asutas ta ise äppe tootva ettevõtte. Sama lugu oli ka äritarkvaraga.

„Äri tegemise võimalusi on meie ümber palju, aga sa märkad neid siis, kui su mõistus ja energia on lahti, et neid avastada,“ ütleb Kevin. Ta soovitab uurida, kuidas edukad inimesed on asju ajanud. Kevin on ise kopeerinud edukate inimeste ärimudeleid ning nendega edu saavutanud. „Sellised üritused nagu Wealth Forum on väga olulised, sest annavad sulle ideid, mille alusel tegutsema hakata,“ julgustab ta.

Kevin Greeni raamatusoovitused:

– Gill Edwards „Living Magically“
– Spencer Johnson „Who Moved My Cheese“
– Robert Kriegel „The One Minute Manager“
– Kevin Greeni enda raamat „The Rich Rules“

Autor: Kevin Piperal

Vaata kordust Kevin Greeniga tehtud webinarist SIIT!