Erki Maidre edulugu: kuidas muuta ettevõtte edu mitmekordseks vaid ühe aastaga?

15/02/2016

Erki Maidre on üks viiest ettevõtjast, kes valiti Edu Akadeemia “Tegija 2015” hulka. Seda lihtsal põhjusel – ta on aastaga muutnud oma äris väga palju ning juhindunud ettevõtlusvabaduse saavutamisel Eric Edmeades’ilt saadud õpetustest.

12657942_529113697274138_1208450891012145845_o

“Tegija 2015” Foto: Milla Kuhto Photography

Erki ettevõte tegeleb puidust katusefermide tootmisega, mis alles aasta tagasi oli väga noor ja värske firma. „2015. aasta jaanuaris ei olnud me isegi aasta vanused,“ räägib Erki. Sel ajal tehti ettevõttes aktiivset müügitööd, otsiti uusi kliente ja käidi end täiendamas koolitustel. Personali oli ettevõttes veel vähe ja tootmisvõimsus üsna madal.

Aastaga toimus märkimisväärne kasv

Nüüdseks on aga ettevõttes toimunud kiire areng. „Meie personali arv on kahekordistunud ja käive on umbes 4–5 korda suurem, lisaks on kolmekordistunud tootmisvõimsus,“ kirjeldab Erki ja lisab, et sel põhjusel täiustasid nad ka tootmisseadmeid. Möödunud suvel vahetati tootmisruume, kuna olemasolevad ruumid jäid juba liiga väikeseks.

Erki arvab, et ettevõtte kasvule aitas tugevalt kaasa osalemine Business Freedom Experience koolitusel, mis on intensiivne ja efektiivne “ettevõtluskool”, keskendudes ettevõtte omamisele, mitte selle administreerimisele. „Ma usun, et me oleksime tasapisi kasvanud ka seal koolitusel käimata, kuid kindlasti mitte nii palju,“ on Erki kindel.

Juht ei peaks tegelema igapäevaste probleemidega

Erki räägib, et ta on proovinud muuta kogu ettevõtte struktuuri nõnda, et see toimiks edukalt ka iseseisvalt. Tähtis on, et iga inimene teaks täpselt, mis on tema ülesanded ja mille eest ta vastutab.

Iga protseduuri jaoks on tema ettevõttes olemas kirjalik juhend, mis tähendab, et kogu tootmisprotsess on samm-sammult kirja pandud ja dokumenteeritud. „Alguses võib tunduda ajaraiskamisena kirjutada juhendeid asjadele, mis on niigi elementaarsed, aga kokkuvõttes tasuvad need väga kiirelt ja efektiivselt ära,“ teab ta. „Ma võin julgelt öelda, et vähemalt 90% tekkinud küsimustest ja probleemidest lahenevad tänu juhenditele ja ilma minu abita,“ ütleb Erki.

Praeguseks hetkeks tegelen ma ainult suurte otsuste vastu võtmisega ja uute strateegiate koostamisega.

Just see, et juht peaks tegelema ettevõtte juhtimisega, mitte igapäevaste probleemidega, ongi Business Freedom Experience koolituse kandev idee. „Kõige tähtsam info, mille koolituselt sain, oli enda aja väärtustamine,“ kirjeldab Erki. Õpitud teadmiste rakendamisel vabanes ta järk-järgult mitmest kohustusest ja tekkis rohkem aega, et tegeleda uuenduste ja arendustega. „Praeguseks hetkeks tegelen ma ainult suurte otsuste vastu võtmisega ja uute strateegiate koostamisega,“ räägib mees.

Mis on ettevõtlusvabadus?

Erki räägib, et Eric Edmeades’i (BFE esineja, rahvusvaheline ettevõtja) koolitusel sai ta aru, mida sõnapaar business freedom tegelikult tähendab: „Ettevõtlusega alustades oli mu eesmärk, et ühel päeval on mul firma, mis toob mulle tulu nii, et ma ise midagi väga tegema ei pea. Aga see tundus olevat ikka väga pikkade aastate taga ja kas selleni üldse kunagi jõuan, ei olnud ka päris selge,“ kirjeldab Erki. Koolituse abil ta aga taipas, et piisab ainult väikeste ja jõukohaste asjade tegemisest, et soovitule aina lähemale jõuda. Vaid ühe aastaga ongi eesmärgid juba käeulatuses. „Võin öelda, et tänasel päeval enam palju minna ei ole,“ rõõmustab ta.

Osale tasuta Ericu videokursusel, mis aitab kaasa ettevõtlusvabaduse loomisele.

Kui sa korra oled saavutanud ettevõtlusvabaduse, siis pärast seda muutub ettevõtlus lihtsaks ja lõbusaks mänguks!

Erki arvates ei tähenda ärivabadus seda, et oled ettevõtte omanik ja ei tee seal ühtki asja. Pigem tähendab see tema sõnul olukorda, kus omanikul pole igapäevakohustusi oma ettevõtte ees. On hoopis vabadus võtta vajadusel mõned kuud vabaks ja teadmine, et ettevõttega ei juhtu sel ajal midagi. “Mida lähemale jõuan ettevõtlusvabadusele, seda vähem tahan oma ettevõttest eemal olla,” tunneb ta. Erki usub, et enamik inimesi, kes on saavutanud ettevõtlusvabaduse, ei istu niisama käed rüpes, vaid loovad uusi strateegiaid ja ettevõtteid. “Kui sa korra oled saavutanud ettevõtlusvabaduse, siis pärast seda muutub ettevõtlus lihtsaks ja lõbusaks mänguks!”

Kellele Business Freedom Experience koolitus sobib?

Erki Maidre toob välja kolm peamist sihtgruppi, kellele tema hinnangul Edmeades’i BFE sobib:

* Inimesed, kes alles plaanivad alustada ettevõtlust ja soovivad kohe nullist alates teha kõike võimalikult otstarbekalt.

* Inimesed, kes on juba ettevõtlusega alustanud, kuid soovivad muutuda ja kasvada.

* Inimesed, kellel on juba pikka aega toimiv ettevõtte, kuid kellel ei ole kunagi aega, sest nad on mattunud töökohustuste alla.

Lae alla tasuta 3-osaline videokursus Eric Edmeadesi poolt

Autor: Kati Aasov, www.kirjutaja.ee