Eesmärkide süsteem, mida kasutab üle 4 miljoni inimese!

22/11/2016
unnamed


Edu klubi webinaridesarja novembri ehk eesmärkide kuu välisesineja oli Brian Mayne, kes on loonud lihtsa eesmärkide kaardistamise süsteemi Goal Mapping, mida kasutab üle 4 miljoni inimese üle maailma. Eesmärke seades on oluline kaasata mõlemat aju poolt ja jõuda oma eesmärgiga teadvusest alateadvusse, sest alateadvus on 30 000 korda võimsam kui teadvus.

Kas mäletad kordi, kui jõudsid autoga sihtpunkti ja sul pole aimugi, kuidas sinna said? Sind juhtis suurem osa ajast alateadvus. Alateadvuse ainus probleem on see, et ta ei ole ise võimeline ratsionaalseid otsuseid langetama ja ta valib lihtsalt tugevaima mõtte. Mistõttu on eriti oluline mõelda positiivseid mõtteid!

Brian Mayne´i Goal Mapping tegeleb nii parema (sõnad) kui vasaku (pildid) aju poolega. Eesmärgi kaart koosneb seetõttu kahest osast: vasakul on sõnad, paremal samadele sõnadele vastavad pildid.

Seitse sammu, kuidas panna kokku oma eesmärgikaart

* Unista. Sea end mugavalt sisse ja lase mõtetel lennata, loo lihtne soovide nimekiri. Kirja pane materiaalsed asjad, saavutused, reisid jne.

* Korrasta nimekiri. Kasutades oma aju vasakut poolt, vali välja tähtsaim unistus, millele soovid eesmärgikaarti looma hakata. Lisaks vali välja natuke vähemtähtsad eesmärgid.

* Joonista. Samadest eesmärkidest joonista lehele paremale poolele lihtsad illustreerivad pildid või sümbolid.

* Miks ma seda tahan? Pane kirja motiveerivad põhjused, miks sa just neid eesmärke tahad saavutada.

* Millal ma seda tahan? Igal eesmärgikaardil peab olema tähtaeg.

* Kuidas ma selle saavutan? Mis tegevused on vaja teha, et peamine eesmärk saavutada?

* Kes mind selle juures aidata saab? Kas on keegi, kes mind aidata saab?

Viimase asjana allkirjasta kaart. See annab su alateadvusele signaali, et sa tõesti võtad seda tõsiselt ja oled pühendunud eesmärgi saavutamisele. Seejärel leia iga päev aega, et vaadata oma eesmärgikaarti, öelda seda kõva häälega välja ja  jaga seda sõprade, tuttavatega.

Lõpptulemusena valmib eesmärgikaart, kus vasakul on eesmärgid sõnadega ja paremal piltidega. Nii nagu artikli alguses oleval pildil.

Leia see, mis sulle tõesti korda läheb

Vasta järgmisele 7 küsimusele kiiresti, ilma et hakkaksid küsimust analüüsima. Kasuta oma intuitsiooni. Vastustest saad välja lugeda, mis sulle tõesti korda läheb ja mille osas oled kirglik.

* Mida teeksid oma elus teisiti, kui võidaksid miljon eurot?

* Kui arst teataks sulle täna, et sul on elada täpselt 6 kuud (sel ajal tunned end täiesti tervena), siis mida sa alles jäänud ajaga teeksid?

* Pane kirja üks asi, mida oled alati teha tahtnud, aga oled kartnud alustada ja seega lükkad seda kogu aeg edasi?

* Kui saaksid valida ühe oskuse, mis see oleks?

* Milline tegevus pakub sulle tõelist naudingut ja rõõmu?

* Kuidas sa tahad, et sind mäletataks pärast surma?

* Kui sul on võimalus unistamise abil täita üks oma suur soov, siis mis see oleks?

Kui soovid vaadata Goal Mappingu webinari täispikka versiooni, siis hakka Edu klubi liikmeks ja saad koheselt ka ligipääsu varasematele Edu Akadeemia tasulistele webinaridele.