7 stressitekitajat, millel alates tänasest minna lasta

17/05/2016

Raskused, mida tarbetult talud, võivad pigistada sind energiast tühjaks ning efektiivse tegutsemise võimatuks muuta. Sinu elu ei saa olla õnnelik, edukas ja rahuldustpakkuv, kui kulutad kogu oma energia, tegeledes asjadega, mis pole üldse seda vaeva väärt. Vahel tuleb neile lihtsalt ei öelda.

photo-1431949662802-397529a8a873

 

Kui sa oled talunud valesid asju liiga kaua, siis siin on seitse sellist, millest peaksid kohe loobuma:    

Otsus leppida keskpärasusega

Alati ei ole vaja kohendada kõike, mis on valesti. Mõnikord tuleb hoopis alustada millegi parema loomist. Pead end ehk just eemale saama, et asju selgemalt näha. Nö suureks kasvamine toob tihti kaasa vanade harjumuste, suhete ja olukordade seljataha jätmise ning uue ja huvitava leidmise. Uus võib sind sedavõrd motiveerida, et sa ei jõua hommikul ärkamist ära oodata. Selline elu ongi. Ära lepi vähemaga.   

Sinu enda negatiivne mõtteviis

Su mõtted on sinu püha paik. Võid sulgeda aknad ja selle ruumi pimedaks teha või aknad avada ja lasta valgusel sisse paista. Valik on sinu. Missugune on su tavapärane mõtteviis? Kui kaugele oled jõudnud või kui palju veel on minna? Sinu tugevused või nõrkused? Parim, mis võib juhtuda, või halvim? Teadvusta ja kuula oma sisekõnet. Võib-olla vajab muutmist vaid su mõtteviis, et kogeksid rohkem õnne, armastust ja edu.   

Teiste negatiivsus

Kui sa ei väärtusta iseennast, ei hoolitse ega astu välja enda eest, siis saboteerid end. Sul puudub kontroll selle üle, mida teised ütlevad või teevad, kuid saad hoiduda selle mõjust. Vaid sa ise võid säästa oma emotsioone nende mürgistest sõnadest ja tegudest. Pea meeles, kui sa ei austa oma väärtuslikku sisemaailma, siis ei tee seda ka keegi teine.

Ebaterved suhted

Vali oma suhteid targalt. Üksiolek ei põhjusta kunagi sama palju üksindust kui vale suhe. Ümbritse end inimestega, kes teavad su väärtust. Õnne tundmiseks ei pea sa omama palju sõpru, vaid mõningaid tõelisi, kes hindavad sind sellisena, nagu oled. Sageli ei näita suhtlemise katkestamine nõrkust – vastupidi, hoopis tugevust. Me ei jäta suhet seljataha selleks, et teine meie väärtust mõistaks, vaid kuna hakkasime lõpuks iseenda väärtust tajuma.  

Ebaausus

Sisemine harmoonia tähendab rahulikku uinumist teades, et sa ei ole kedagi ära kasutanud, jõudmaks elus sinna, kus oled. Ausalt elamine tekitab meelerahu ja see on hindamatu. Punkt. Ära käitu ebaõiglaselt ise ega talu inimesi, kes seda teevad.

Tegevusetus

Teadmiste omandamine ei tähenda veel seda, et sa arened. Areng algab siis, kui teadmised su eluviisi muudavad. Lihtsalt istudes ja sellele mõeldes ei toimu mingeid muutusi ega progressi. Kui jätkad vanade harjumustega, siis saad ka samu tulemusi nagu seni. Parim aeg alustamiseks on kohe.

Mineviku vigade ja kahetsustega elamine

Kui tunned, et su laev on uppumas, võib olla just õige aeg visata üle parda need asjad, mis sind alla kisuvad. Plaanides oma elu puhastamist, alusta asjadest, mis on tõeliselt tarbetud – iganenud kahetsused, häbi ja viha. Lase neil minna! Sa ei saa alustada oma elu uue peatükiga samal ajal, kui loed uuesti ja uuesti eelmist.

Ning loomulikult, kui sul mõnega neist punktidest raskusi on, siis tea, et sa ei ole üksi! Paljud meist maadlevad samade probleemidega, et tunda end paremini, mõelda selgemalt ning elada pea- ja südamevalu vabalt.

Allikas: http://www.marcandangel.com/

Wealth Forum Women – ainult 1000 naisele!