7 praktikas toimivat nõuannet edu saavutamiseks!

04/11/2015
Asel Sydykova - Wealth Forum 2015

Asel Sydykova – Wealth Forum 2015

Paljud meist tahavad saada edukaks, kuid hirm ebaõnnestumise ees hoiab meid tagasi. Mida soovitab end mägikülast rahvusvahelise eduni töötanud Asel Sydykova?

Asel Sydykova on võtnud enda eesmärgiks innustada inimesi jälgima oma südant, astuma välja mugavustsoonist ja liikuma sihikindlalt eesmärgi poole. Wealth Forumil tõi ta välja mitmeid olulisi asju, mida edu saavutamiseks arvesse võtta. Toome teieni välja 7 olulist Aseli mõtet ja soovitust Wealth Forumi ettekandest.


Pärast esimest EI-d ära anna alla

Asel koges Londonisse kolides, kui karm võib olla pidev äraütlemine. Ta kuulis rohkelt ei-sid, kuid need ei morjendanud teda. Vastupidi, mida rohkem ta eitust sai, seda tugevamaks muutus soov ja tahtmine kuhugi jõuda. Täna teab ta, et kui kaotada pole midagi, siis seda enam ei tohi ei-st heituda. Edu saavutamiseks peab ronima üle mitmete mägede ehk teisisõnu hakkama saama väga paljude ei-dega, kuniks tuleb üks ja määrav jah. Tugevus seisneb vastupidamises seal, kus nõrgad alla annavad. Iga ebaõnnestumine on õppetund, saavutus ja tugevamaks muutumine.


Me vajame nii motivatsiooni kui ka juhiseid

Inimeste sisemine tahe, elujõud ja sihikindlus võivad olla tugevad ning suured, aga kui nad ei oska kuskilt alustada, siis on need kasutud. Selleks, et saada edukaks ja õnnelikuks, on vaja mõlemat – nii sisemist motivatsiooni kui ka õiget juhendamist. “Mul võib olla palju raha, kuid vajan ikkagi nõu, kuhu ja kuidas investeerida,” toob Asel näite, miks meil kõigil on vaja mentoreid ja treenereid, õpetajaid ja juhendajaid.

Energia, ambitsioon, soovid ja unistused peavad olema kombineeritud õpetuste, strateegiate ja julgustustega. Ainult nii oleme edukad.


Ütle vahelduseks JAH

Uskumatu, kui enesele teadmata oleme me harjunud oma sissetallatud radadega. Kõrvale astumine ja millegi uue, ekstreemse ning tundmatuga kaasa minemine võib olla julgustükk, mida paljud ei tihka võtta. Asel Sydykova julgustab ütlema vahelduseks pideva EI asemel hoopis JAH. Nii paned end proovile, astud välja mugavustsoonist, avad uusi uksi ja aknaid ning võimalused, millest polnud osanud unistada, hakkavad suurema tõenäosusega tulema ise su juurde.


Tõsta oma standardeid ja limiite

See, et me oleme, mida mõtleme, ei tule tõenäoliselt enam paljudele üllatusena. Asel viitab Tony Robbinsi ülivõimsale koolitusele Unleash the Power Within, kus üheks peamiseks sõnumiks on oma standardite tõstmine. Nii ütleb ka Asel, et me ise seame endale piirid, limiidid ja normid, mille järgi töötame, elame, sööme ja lähtume.

Aastaid oli arvatud, et inimloomusele on võimatu joosta ühte miili kiiremini kui 4 minutit. 1954 purustas Roger Bannister selle müüdi. Pärast seda on mitmed sportlased jooksnud miili kiiremini kui 4 minutit. See näide on selge märk sellest, et me ise, ühiskond ja kirjutamata reeglid panevad meile peale standardeid, mis ei pruugi lubada meil elada täie võimsuse kohaselt. Sea ise endale oma standardid ja limiidid, vabasta oma tõeline potentsiaal!


Arvesta, et edukad ebaõnnestuvad rohkem

Tahad saada rikkaks, targaks, mõjukaks ja kuulsaks? Siis arvesta sellega, et edu saavutamiseks tuleb rohkem riskida, kukkuda ja ebaõnnestuda kui neil, kes rahulduvad keskpärasusega. Ambitsioonikus on alati nii tugevus kui ka nõrkus, tuues kaasa ühelt poolt kõrget lendu ja edukat elu, kuid teisalt ka valusaid kukkumisi ja unetuid öid.

Edu saavutamiseks tuleb riskida, osata võita ja kaotada, näha suuremat pilti, läheneda strateegiliselt, õppida ja jätkata valitud rada. Asel toonitab, et kurtmine ja halamine ei too midagi head. Pigem vastupidi, viib moraali ja hoiaku alla. “Kõik oleneb sellest, kuidas me asjadesse suhtume ja maailma tajume. Mõni näeb ületamatuid takistusi, teised põnevaid väljakutseid,” ütleb ta Wealth Forumil.


Naudi kriitikat

Kriitikast on palju räägitud. Inimesed kardavad teiste hukkamõistu, proovivad kõigile meeldida ja väldivad otsuseid, mis võiks kaasa tuua kriitikalaine. Tõde on, et kõigile me meeldida nagunii ei saa ja ükskõik, mida me teeme, alati on neid, kes seda kritiseerivad. See, kui sind ei kritiseerita, tähendab tegelikult, et sa pole piisavalt mõjukas, tähtis ja silmatorkav.

Kui kardad kriitikat, siis ei tohi sa midagi teha. Asel soovitab pool naljaga minna hoopis raamatukokku, seal ei ründa sind keegi. Seal sind ignoreeritakse ega pöörata tähelepanu, tänu sellele ei saa sa tõenäoliselt ka kriitika osaliseks.

Kui tahad aga elus kuhugi jõuda, siis muuda oma suhtumist kriitikasse. Võta seda kui kiitust oma tööle ja isikule.


Julge vastutada ja riskida

Keegi ei saa olla täiuslik! Me areneme ja kasvame kogu aeg ning saame iga päev aina paremaks. Kui me ei julge alustada, sest arvame, et me pole täiuslikud, siis jäävadki asjad tegemata. Ära oota, kuni oled 100% valmis, alusta kohe!” on Asel veendunud.

Ole julge, kuid analüüsi võetavaid riske. Rumalaid vigu ei taha keegi teha, kuid kartusest otsustada võime magada maha head võimalused. Arvesta, et elu on lihtne ja miski ei saa kunagi lõplikult valmis. Nii inimesed kui ka asjad on pidevas arengus. Täpselt nagu ei saa redelist üles ronida käed taskus, ei tule ka edukus pidevast kartusest ja turvalisust otsides.

Asel Sydykova võtab oma ettekande kokku lihtsa tõdemusega, et edu saavutamiseks peab langetama otsuse, võtma kokku julguse ning asuma tegutsema.

Lae alla tasuta e-raamat 10 Anthony Robbinsi õppetunniga SIIT.
Anthony Robbinsi e-raamat

Autor: Getter Orusalu, www.kirjutaja.ee