7 nõuannet, kuidas leida oma kirg

17/09/2016

5. septembril oli Edu Akadeemia sünnipäev! Tähistasime seda veebiseminariga, kus Roland vestles Harald Lepiskuga, kes on inspiratsioon.ee eestvedaja. Seminar kandis pealkirja „Kuidas leida üles oma tõeline kirg?”. Me ei tea sageli, mida me teha tahame, ja kui teamegi, siis on meil tuhat ja üks asja, miks me ei saa seda teha. Siin on 7 head nõuannet, kuidas oma kirg üles leida.

screen-shot-2016-09-17-at-17-24-52

 

Kirg tähendab seda, et su silmad säravad, kui sa oma igapäevaste asjadega tegeled! Sa põled soovist teha midagi rohkem ja paremini. Sa lausa pakatad positiivsest energiast! Positiivne energia on aga see, mis paneb teised inimesed sinu poole vaatama, sulle kaasa elama ja sinuga koostööd tegema. Kirg avab paljud uksed.

Inimestel ei ole vaid üks kirg. Tegelikult on sul elu jooksul hästi palju kirgesid. Sul on valida mitme tee vahel – juba täna –, sest ilmselt on sul nii mõnigi hobi ehk kirg.

1. Kõike, mida teed, tee teadlikult

Proovi uusi asju, ütle jah! Kui keegi pakub sulle võimalust kusagil kaasa lüüa, siis tee seda. Ole avatud. Kasuks tulevad kõik uued asjad: trennid, hobid, sõbrad-tuttavad. Mõtle kastist väljapoole. Mõtle, võib-olla sa teedki juba seda, millesse sa väga kirglikult suhtud. Võib-olla saaksid seda, mida sa teed, pisut teisiti teha, leida uusi võimalusi selle arendamiseks. Mida sa vabal ajal Google’ist otsid? See ongi SEE. Huvitu sellest, mis sinu ümber toimub. Katseta, proovi, õpi!

2. Ole eneseteadlik

Mõtle, mida sa tahad  saavutada. Püüa tunnetada seda, mis sulle tegelikult peale läheb ja mis mitte. Analüüsi iseennast ja jõua äratundmisele, mis on sinu asi!

3. Saa oma hirmudest üle

See, et sul ei ole raha, on kõige väiksem mure. Paljud edukad inimesed on alustanud nullist. Nende eduloo aluseks on pingutus ja tõeline tahe, mitte suur rahakott.

4. Muuda oma harjumusi

Mida sa vabal ajal teed? Äkki saad oma aega hoopis kasulikumalt kasutada? Televiisori vaatamise asemel leiad ehk kire siis, kui loed hoopis mõnda kasulikku raamatut. Kasuta interneti võimalusi – seal on palju ülihead materjali. Õpi ja arene!

5. Ümbritse ennast kirega

Veeda aega õnnelike inimestega – sellistega, kes väärtustavad seda, mida nad teevad. Isegi, kui see ei ole päris see, mis sind huvitab. Miks? Sest neil on teatud harjumused ja põhimõtted ning nad näevad maailma teistmoodi. Just sellise seltskonnaga lävides arened ise ka.

6. Kirjuta oma mõtted üles

Oma mõtete kirjapanek aitab pea selgeks saada ja oma valikutes orienteeruda. Ning lisaks sellele, et sa tajud tagasi vaadates, kui kaugele sa oled arenenud, on tore näha, millised mõtted sul kunagi olid. Päeviku pidamine on peaaegu sama hea kui mentoriga töötamine. Mõtle kogu aeg, kuidas sa ühes või teises asjas paremaks saaksid. Lihvi oma oskusi ja analüüsi oma ideid.

7. Ja kõige tähtsam – hakka pihta!

Sa ei pea kõiki teisi asju pooleli jätma, vaid saad oma kirega ka nende kõrvalt pihta hakata. Tegutse!  Elu toimub just praegu, mitte tulevikus.

Lisaks mõtle, millised on sinu anded. Mis see on, millega sa saad teistele kõige enam lisaväärtust pakkuda? Kuidas saad kasulik olla? Ja pealegi: kui sa saad teistele kasulik olla, võid selle eest ka raha küsida.

Tea, et keegi ei ole ühes või teises asjas hea kohe alguses. Pühendu, küta – sul pole midagi kaotada peale aja ja energia. Muidugi, see ei ole lihtne – ei peagi olema –, aga kirglikult elamine on seda väärt.

Mine välja ja katseta!

Autor: Liina Rukki

Wealth Forum Women – ainult 1000 naisele!