6 viisi, kuidas asjadel minna lasta ja vähem stressi tunda

28/02/2016

„Õpin praegu läbi raske kogemuse, kuidas kõige keerulisem asi elus on väga tõesena tundunud mõtetel lihtsalt hääbuda lasta.“

photo-1448518184296-a22facb4446f

 

Kas see pole mitte sulatõsi meie kõigi puhul, ükskõik, kes oleme ja millega tegeleme? Igaühel meist on peas ideed selle kohta, kuidas erinevad asjad olema peaksid. See on aga paraku täpselt see, mis meid kursilt kõrvale ajab ja enim stressi tekitab. Teadvusta seda. Mõnikord ei anna elu meile, mida SOOVIME, kuna VAJAME hoopis muud. Ja mida vajame, see kipub meieni jõudma pigem siis, kui me konkreetselt ei otsi. Igakord ei mõista me seda ja see ei olegi probleem. Kui usume, et mingi olukord ei saa enam hullemaks minna, siis täpselt nii juhtub. Ja samuti, arvates, et asi ei saa enam paremaks minna, see kindlasti läheb.

Võtmeks on eemaldumine – lase minna ootustel, mille oled elule seadnud, et saaksid võtta maksimumi kõigest, mis sind ees ootamas. See ei ole lihtne, kuid pingutust väärt. Järgnevalt 6 strateegiat, mida kasutada:

Loo enda ümber ruumi

Mõnikord seisad lihtsalt liiga lähedal probleemile, et suurt pilti näha. Peaksid astuma paar sammu eemale, saamaks olukorras selgust. Parim viis on võtta väike paus – hingetõmbehetk või puhkus – ja tegeleda mingi teise teemaga. Miks? Siis saad tulla tagasi sinna, kust alustasid, ja näha situatsiooni uue pilguga. Sellega seotud inimesed võivad ka sinusse ühtäkki teisiti suhtuda. Algpunkti tagasipöördumine on midagi hoopis muud kui pidevalt asjas sees olemine ja kinni hoidmine.

Aktsepteeri tõde ja harjuta olema tänulik selle suhtes, mis on

Lahti laskmine tähendab tänulikkust kogemuste eest, mis on sind naerma või nutma pannud ning aidanud sul õppida ja areneda. See on kõige aktsepteerimine, mis sul on, mis sul kunagi oli ja mis võimalused ees ootavad. Kõik see aitab leida jõudu, et võtta omaks elus ette tulevaid väljakutseid ja muutusi, et usaldada oma intuitsiooni, et pidevalt õppida, et mõista, kuidas igal kogemusel on väärtus, ja edasi areneda.

Andesta kogu südamest, nii tihti, kui tarvis

Andmestamine on suhtumine, millega pidevalt eelistad õnnelikku olekut haavumisele ja leppimist vastuseisule. See tähendab mõistmist, et kõik me eksime vahel, et isegi parimad meie seast teevad aeg-ajalt rumalaid asju – ka selliseid, millel on tõsised tagajärjed. Sealjuures ei ole me kurjad, andestamatud ega ebausaldusväärsed. Tea seda. Lase sel olla. Andestamine võib võtta aega, sest see eeldab ka tugevust. Seda seetõttu, et kui sa annad andeks, siis armastad sa kogu hingest. Ja selliselt armastades paistab sinu peale justkui taevalik ning tervendav valgus. See andestamine – tõeline andestamine – viib sind selleni, et saad siiralt ja kogu südamest öelda: „Aitäh selle kogemuse eest!“.


Mõnikord ei anna elu meile, mida SOOVIME, kuna VAJAME hoopis muud

Keskendu ainult sellele, mida on võimalik muuta

Tea, et kõike siin elus ei ole tarvis ümber teha ega isegi ideaalselt mõista. Ela, lase minna ja alati õpi kõigest midagi. Ära raiska energiat muretsemisele selle üle, mida muuta ei saa. Fokuseeri vaid muudetavatele asjadele. Ning kui sa ei ole võimeline muutma midagi, mis sind häirib, siis pööra ümber hoopis oma suhtumine sellesse! Vaata valikuvõimalused üle ja sõnasta teisiti see, mis sulle ei meeldi – tõsta see hoopis oma elus millegi muu saavutamise algpunktiks.

Too oma elu põhifookusesse PRAEGUNE ajahetk

Praegu on õige moment. Minevik on vaid mälestus ja tulevik mõtteline projektsioon. Sa võid minna tagasi minevikku õppetundide ja rõõmsate asjade peegeldamise eesmärgil. Tulevikule mõeldes saad visualiseerida ja praktilisi plaane teha. Siiski, alati, kui su teadvus hõljub ära minevikku või tulevikku negatiivsetel põhjustel, lämmatad oma võime olla edukas selles ainsas hetkes, mis sul tegelikult üldse on – PRAEGU. Minevikku ja tulevikku hetkel ei eksisteeri – tunneta selle teadmise vabastavat mõju!

Võta omaks enda veidrused, puudused ja fakt, et elu on üks suur õppetund

Elu on rännak. Asjad muutuvad, inimesed muutuvad, aga sina oled alati SINA. Seega, jää iseendale truuks ja ära kunagi ohverda oma olemust kellegi või millegi heaks. Pead eelkõige julgema olla sina ise, igal hetkel, hoolimata sellest, kui hirmutav või veider su ’ise’ võib tunduda. See tähendab teadvustamist, et isegi su halvimatel päevadel saad pisut tugevamaks, kui oled valmis olukorrast õppima. Selle tõttu on mõnikord parim võimalik tulemus su muredele ja raskele tööle see, kelleks sa saad, mitte see, mida sa saad.

Ja muidugi, kui sul mõnega nendest punktidest raskusi on, siis tea, et sa ei ole üks. Oleme kõik selles koos. Mitmed meist on sinuga täpselt samas olukorras ja näevad suurt vaeva, et end paremini tunda, selgemalt mõelda ja oma elu joonel hoida.

 
Allikas: Marc and Angel Hack Life

 

Kui soovid oma eesmärkidele ja unistustele lähemale jõuda, siis osale koolitusel:

Wealth Forum Women – ainult 1000 naisele!