6 sammu, kuidas jõuda oma eesmärkideni

12/03/2016

Edu Akadeemia üks asutaja, Roland Tokko, tutvustab kuut lihtsat, konkreetset ja tõhusat sammu, kuidas jõuda oma püstitatud eesmärkideni. Ta on ise neid samme korduvalt kasutanud ning tänu sellele julgeb neid soovitada ka sulle.

man-1031385_1920

Esimene asi, mis Rolandi hinnangul tuleb ära teha, on enda tundma õppimine: “Kui tunned, et mingi kohustus, ülesanne või ettevõtmine tekitab sinus pikka aega negatiivset emotsiooni ja see ei lähe sulle korda, siis soovitan leida viis see ära lõpetada.” See ei tähenda, et iga raskuse või kurva mõtte peale peaks tegemistest loobuma, vaid eeldab enda tundmist ja olukordade tunnetamist.

Kuus sammu, mis viivad iga inimese lähemale oma eesmärkide täitmisele:

  1. “Pane kirja kõik oma unistused ja eesmärgid, olgu need nii suured või väikesed kui tahes,” ütleb Roland. Tema sõnul tuleb üles kirjutada absoluutselt kõik soovid, unistused, eesmärgid, ihad.
  2. “Nummerda soovid selle järgi, kui tõenäoline on, et sa selle järgmise kuue kuu jooksul ellu viid,” toob Tokko välja järgmise punkti. Nummerdamist tuleks teha kümne palli süsteemis, kus 1 on kõige väiksema tõenäosusega ja 10 kõige suuremaga ehk et kui palju sa ise usud, et sa saad mingi unistuse 6 kuu jooksul saavutatud.
  3. “Vali 1-2 eesmärki järgmiseks pooleks aastaks,” on kolmas samm. Roland soovitab valida 1-3 sellist eesmärki, mis said punktideks kas 9 või 10. “Sa pead olema täiesti kindel, et suudad need asjad saavutada,” toonitab ta, öeldes, et neiks asjadeks võiks olla alustuseks ehk midagi väiksemat ja lähemat. “Oluline on, et saaksid need täidetud, sest esimeste unistuste täitumine annab motivatsiooni, innustab ja julgustab suuremaid ette võtma.”
  4. “Sõnasta oma eesmärk väga selgelt ja täpselt!” Suured ja umbkaudsed eesmärgid tunduvad kauged, eemal ning raskemad saavutada. Mida täpsemalt ja konkreetsemalt sa aga oskad oma sõnumeid koostada, seda kergem on neid saavutada. Selle asemel, et öelda “Ma soovin olla kõhnem”, muuda see konkreetsemaks: “Soovin, et mu piht oleks 5 sentimeetrit kõhnem”. Nii on sul konkreetsed mõõdetavad eesmärgid.
  5. “Mõtle läbi, miks sa seda saavutada tahad,” on Rolandi viies soovitus. Nimelt tuleb endale ära põhjendada, miks mingi unistus oluline on ja miks sa seda tahad. Liiga palju keskendutakse sellele, kuidas midagi teha, ja liiga vähe sellele, miks midagi üldse tegema või saavutama peab. “Vastused miks-küsimustele annavad aga tugeva tõuke ja lisamotivatsiooni,” teab Tokko, kelle hinnangul on eesmärkides 20% “kuidas” ja 80% “miks” küsimusi.
  6. “Tee iganädalaselt midagi oma eesmärgi nimel!” on viimane, kuues samm. Roland räägib, et igal nädalal tuleks panna kirja need konkreetsed tegevused, mida plaanid teha oma unistuse täitumise nimel. Piisab kasvõi 1-2 asjast, kuid tee igal nädalal midagi, mis toetab sinu eesmärgi poole liikumist ja selle täitumist.

 

Kui soovid oma eesmärkidele ja unistustele lähemale jõuda, siis osale koolitusel:

Wealth Forum Women – ainult 1000 naisele!