3 nõuannet, mis on aidanud Eesti tüdrukul Londonis edu saavutada!

18/03/2016

Eestlanna Laura Timm on Londonis elav edukas ettevõtja ja konsultant, keda Edu Akadeemia nomineeris ka aasta tegija 2015 tiitliga. Arenemishuvilise naisterahvana on Laura käinud paljudel koolitustel, kuid millised neist on teda kõige rohkem mõjutanud?

20160204-IMG_0086

Edu akadeemia Mini Gala 2015. Foto: Milla Kuhto Photography

JT Foxx ja tema organisatsiooni mitmed seminarid

“Need on mind isiklikult ning ka äris kõige rohkem edasi aidanud ja motiveerinud tegema teistsuguseid otsuseid kui võib-olla üldsus heaks arvab,” ütleb sihikindel Laura. JT Foxxi, kes on ka üks Laura mentoritest,  koolitustel käib ta igakuiselt. Seal avastas ta ka coaching’u ning kohtas oma praegust äri coach’i Jason Gilbertit – üliedukat ameerika ärimeest – kes on viimase paari aasta jooksul aidanud 200 ettevõtet nende loomisel ja arendamisel või leidnud neile investorid. Eestlasele kõige lähemad JT Foxx koolitused toimuvad Soomes.

Anthony Robbins ja Unleash the Power Within

“Lugesin kunagi tema sellenimelist raamatut, aga kuna tean, et ta on oma häält kaotamas, siis soovisin teda kindlasti ka laval näha,” selgitab Laura, miks ta kindlasti tahtis UPW-l käia.

Tema jaoks oli kõige kihvtim koolituse kolmas päev, kus Robbins näitas ühe harjutuse näol, kui tugevalt me ise suudame mõjutada oma mälestusi ja kogemusi. “Lahe oli ka sütel kõndimine, kuid kõige meeldejäävam oli kindlasti see, et mul õnnestus temaga koos pilt teha. Tal on suur ja maagiline aura ning ta on tohutult positiivne, tema lähedal ei ole võimalik õnnetu olla,” on Laura kindel.

T. Harv Eker ja Millionaire Mind Intensive

“See koolitus oli minu jaoks oluline finantsilise mõttemaailma muutmise ja arusaamise osas,” ütleb Laura. Koolitusel sai ta täpsemalt teada, kuidas inimesed rahaga ümber käivad ning mida võiks teistmoodi teha, et toetada finantsilist küllust. Lisaks mõistis Laura seal, kuidas ta ise oma raha kasutab. “Sain aru, et rahaga ümber käimine tähendab nii selle säästmist kui ka kulutamist. Seal oli paar eriti lahedat harjutust, mis näitasid selgelt, kui lihtsalt me raha käest ära anname,” sõnab ta.

Jordan Belfort (Wolf of Wall Street)

“Mul oli võimalus kuulata Jordan Belfort’i (Wolf of Wall Street) müügi strateegiatest, tema elust ning detailsemalt sellest, mis filmis välja oli toodud ning mis välja jäetud,” meenutab Laura üht väärtuslikumat koolitust, kus ta osalenud on.

Ühed olulised asjad, mida ta koolituselt õppis, olid näiteks hääletooni olulisus müügis ning süsteemide üles ehitamine. “Kui müügiprotsessis on selgelt vastatud kõikidele kliendi argumentidele, siis tegelikult polegi neil võimalik ostmisest keelduda. Igale “aga”-le on põhjendus olemas,” ütleb Laura.

Laura tõdeb, et ta käib tegelikult päris tihti suurematel ja väiksematel koolitustel ning seminaridel. Soovides äärmiselt tugeva konkurentsiga linnas, Londonis, hakkama saada ning edukas olla, tuleb end pidevalt täiendada ja arendada. Nii on ta osa võtnud mitmetest Success Resources’i üritustest ning käinud ka Edu Akadeemia koolitustel. “Mulle väga meeldis näiteks Wealth Forum, mis oli kahtlemata Eestis esimene selletaoline. Kohal olid maailma tipptegijad, kes esinevad rahvusvahelistel lavadel ning kellelt on alati midagi õppida.”

“Me ise suudame mõjutada oma mälestusi ja kogemusi.”

Laura kolis Londonisse 2010. aastal. Alguses tegeles ta logistikaga ning arenes sealt edasi, hakates ärialaseks konsultandiks. Seejärel ühines ta ehitusjärelevalve ettevõttega, kus ta praeguseks on direktor ja üks partneritest. “Hetkel olengi etapis, kus ma direktori igapäevatööst astun kõrvale ja jään ettevõttesse sisse vaid juhatuse liikmena. Hakkan tegelema hoopis paari uue enda projektiga,” ütleb Laura põnevusega.

Esiteks hakkab ta juhtima Londonis üht rahvusvahelist ärialast klubi, lisaks teevad nad Lõuna-Aafrikast pärit partneriga naistele mõeldud internetipõhise keskkonna, kus toetavad naisettevõtjaid. Nende kahe projekti kõrvalt arendab Laura ka oma ärialast võrgustikku. “Olen hakanud enda kogemustest lavadel rääkima ning jaganud inimestele seda, mida olen oma karjääris teinud ja mis mind edasi aidanud on,” rõõmustab Laura selle üle, et elu tema tegevusi ja ambitsioone toetab.

Laval esinedes annab Laura sageli inimestele nõu ja jagab soovitusi vastavalt oma kogemustele.

Kolm tema kõige tugevamat nõuannet on järgmised:

  1. Arenda ennast pidevalt – maailm on suures muutumises ja see vajab ka pidevalt arenevat inimest. Soovitan nii äri- kui ka isikliku arengu alaseid koolitusi. Enne JT Foxxi polnud ma coaching’uga kokku puutunud, kuid nüüd ei kujuta ma elu teistmoodi ettegi. Viimase pooleteise aastaga on minu elus eriliselt just ärialaselt toimunud väga suured positiivsed muudatused eelkõige tänu JT Foxxile ja tema organisatsioonile.
  2. Ümbritse end õigete inimestega – olen õppinud, et inimesed, kellega ma aega veedan, mõjutavad mind väga palju. Lisaks on oluline laiendada pidevalt ärikontaktide võrgustikku. Nagu öeldakse, siis pole oluline see, keda sina tead, vaid kes teab sind.
  3. Ole julge ja ära anna alla – nii karjääri tegemine kui ka oma ettevõtte loomine vajavad julgust. Loomulikult tuleb elus ette katsumusi, kuid kõige hullem on kahetsus asjade üle, mida pole teinud. Olen näinud, kui kiiresti inimesed loobuvad valitud teest ja see on kurb.

Autor: Getter Orusalu, www.kirjutaja.ee

Loe lisaks: Anthony Robbins 10 õppetundi